Wczasy na Dominikanie – podaruj sobie odpoczynek w raju!

Pomimo że za oknem chłodno i zimowo, w biurach podróży coraz więcej ofert na wakacyjny wyjazd w ciepłe strony. Egzotyczne wakacje wydają się być ciekawą alternatywą dla wczasów w kraju czy w jednym z europejskich kurortów.

Cena jest nieznacznie wyższa, jednak gwarantowana jest wspaniała, słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje, których próżno szukać w Bułgarii, Chorwacji czy Francji. Jednym z ciekawszych kierunków od kilku lat jest piękna Dominikana – państwo wyspiarskie położone na Morzu Karaibskim.

Poznaj Dominikanę z bliska!

Dominikana to wspaniały kraj, pełen piaszczystych plaż, egzotycznych lasów oraz krystalicznie czystej wody. Przybywający tu turyści są pod wielkim wrażeniem wspaniałych krajobrazów oraz wielkiej gościnności mieszkańców wyspy. Na jakie atrakcje mogą liczyć przybysze?

Z pewnością największa atrakcją jest bliskość lazurowej wody. W rejonach blisko brzegu można nie tylko pływać, ale i nurkować podziwiając lokalną florę i faunę. Wody przybrzeżne obfitują w egzotyczne gatunki roślin i ryb. Do dyspozycji turystów są także łodzie wiosłowe, żaglówki i katamarany. Dodatkowo biuro podróży może zaoferować całodniowy rejs, podczas którego poznamy wyspę Saona, majestatyczne jaskinie. Przy odrobinie szczęścia turyści mogą napotkać także… wieloryby! To jednak nie wszystko – turyści mogą skorzystać również z możliwości wędkowania na pełnym morzu.

Poznaj lokalną kulturę, zwyczaje i kuchnię

Turyści nie przepadający za rejsami powinni zdecydować się na zwiedzanie niewielkich miasteczek na Dominikanie. Oryginalna zabudowa oraz liczne atrakcje sprawią, że każdy zakocha się w tej wyspie na zawsze. Miłośnicy delfinów mogą podziwiać te piękne zwierzęta a nawet… popływać wspólnie z nimi w ich naturalnym środowisku!

Czytaj więcej : tropicalsun.pl

About the author

Related