Wczasy na Kubie – przygoda życia!

Coraz więcej Polaków decyduje się na zaplanowanie wczasów w jakimś egzotycznym miejscu. Do najczęściej wymienianych zalicza się Dominikanę, Hawaje, Seszele. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się również Kuba – państwo wyspiarskie o niesamowitej historii i licznych atrakcjach, które z pewnością a długo pozostaną w pamięci.
Jak wybrać się na Kubę? Co zabrać ze sobą?

Po pierwsze: wizyta w biurze podróży!

Zorganizowanie samodzielnego wypadu na Kubę to skomplikowane logistycznie zadanie – należy znaleźć względnie niedrogie bilety lotnicze, często wiąże się to z koniecznością przesiadek. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego biura podróży, który w swojej ofercie posiada egzotyczne wczasy na Kubie. Wycieczka może zostać zakupiona podczas wizyty w biurze podróży lub też przez internet – bez wychodzenia z domu! Podczas opłacania rezerwacji konieczne jest określenie terminu wśród dostępnych dat, ilości osób, szczególnych wymagań. Oczywiście przed zakupem wycieczki możliwe jest również skontaktowanie się z biurem podróży i dopytanie o szczegóły.
Co zazwyczaj znajduje się w cenie wyjazdu? Przede wszystkim są to bilety lotnicze, ubezpieczenie, transfer z lotniska i zakwaterowanie w wybranym hotelu wraz z wyżywieniem. W cenie znajduje się też opieka pilota czy rezydenta na miejscu. Płacąc za wycieczkę możemy być również pewni ubezpieczenia oraz możliwości korzystania z wybranych stref SPA w hotelu.

Co oferuje Kuba?

Kuba to przede wszystkim wspaniałe plaże oraz krystalicznie czysta woda. Takie warunki zachęcają do odpoczynku na piasku, rozkoszowanie się słońcem, ale i aktywność na plaży. Na plażach przy hotelach nie brakuje wypożyczalni sprzętu sportowego: zestawu do siatkówki, ale też łódek wiosłowych, rowerków wodnych, katamaranów, niewielkich łódek żaglowych. Można wynająć je samodzielnie lub też wraz z doświadczonym sternikiem.
Niezwykle popularne w tych okolicach jest nurkowanie z maską – nie wymaga to specjalnego przeszkolenia instruktora a sami turyści mogą podziwiać zapierającą dech w piersiach florę i faunę morskiego dna.
Poza samodzielnym zwiedzaniem wyspy turyści mogą również skorzystać z opcji wycieczek fakultatywnych. Są one opłacane dodatkowo. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się wycieczkę do Hawany, podglądanie dzikich zwierząt w rezerwacie biosfery, podróż do najbardziej malowniczych miejsc na wyspie.

About the author

Related