W brytfannie szybciej i wygodniej

Nie masz czasu, aby godzinami siedzieć w kuchni, przygotowywać różnorodne potrawy i delektować się samym ich gotowaniem? Z pewnością nie ty jedna masz taki problem. Można sobie jednak ułatwić życie, a jest na to kilka sposobów.

Może być szybko i zdrowo

Wiele kobiet codziennie zmaga się z pytaniem: co dzisiaj na obiad? Niestety czasami trudno znaleźć na nie odpowiedź, ponieważ brakuje natchnienia, czasu, a często również dobrych chęci. Nie warto jednak sięgać po mrożonki czy inne niezdrowe gotowce. Można przecież przygotować pyszny obiad, bez dużego wysiłku i ilości czasu.
Podstawą udanego dania obiadowego może być na przykład brytfanna aluminiowa, w której upieczemy różne rodzaje mięs i nie tylko. Po pierwsze można wykorzystać to, co aktualnie mamy w lodówce, czyli na przykład szynkę, różne warzywa, do tego dołożyć ugotowany makaron, posypać wszystko żółtym serem i wstawić do piekarnika. Danie gotowe. Lub kurczaka, w całości lub w częściach, posypać przyprawami, dorzucić do niego różne warzywa wszystko przełożyć do brytfanny aluminiowej i upiec.

Brytfanna dobra do wszystkiego

Aby nasze danie było udane musimy pamiętać o kilku zasadach. Przy wyborze naczynia do zapiekania warto wziąć pod uwagę fakt, że brytfanny aluminiowe mogą być trafnym wyborem, bo nadają się one do duszenia, pieczenia mięs, ryb a także smażenia powideł oraz do zapiekania warzyw. Dobrze kumulują i przewodzą ciepło. Są energooszczędne i uniwersalne, ponieważ nadają się na wszystkie kuchenki oraz do piekarnika.
Również ich walory estetyczne nie są bez znaczenia. Zwykle ładnie one wyglądają, mogą mieć różne kolory, więc łatwo dopasujemy je do naszej kuchni i pozostałych naczyń. Wykonane są z odlewu aluminium. W zestawie zwykle są także rękawice na ucha. Mogą mieć różne długości, pojemności i szerokości, dzięki czemu dobierzemy odpowiednią wielkość do naszych potrzeb.

Wielofunkcyjne i wygodne w użyciu

Brytfanny aluminiowe możemy dzisiaj nabyć też w różnych formach. Są okrągłe, prostokątne lub o kształcie owalnym. Bez problemu zakupimy też takie które są wysokie albo niskie, zwykle wyposażone są one też w pokrywki, chociaż są takie, które ich nie mają. Dodatkowo znajdziemy też takie z funkcją grillowania oraz takie, gdzie pokrywka może być używana również jako patelnia.
Ich zaletami jest również to, że łatwo się myją, ponieważ artykuły spożywcze nie przywierają do ich powłoki. Można je myć również w zmywarce, co jest na pewno wygodniejsze i oszczędza nasz cenny czas. Możemy w niej również podawać potrawy na stół i przechowywać je w lodówce.
Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Cook Store

About the author

Related