Taras z nutą nowoczesności

Nowoczesne rozwiązania warto stosować nie tylko w domu, ale również obok niego. Dzisiaj taras to żadna nowość, jednak coraz więcej osób szuka inspiracji na to, jak urządzić go w nowoczesny sposób. Gdzie znaleźć odpowiednie meble tarasowe? Jakie tworzywa brać pod uwagę podczas kupna? Czy warto zadaszyć taras i korzystać z niego również jesienią? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesny taras: technorattan, aluminium, materiały syntetyczne…

Kluczem do stworzenia interesującego, nowoczesnego tarasu jest wybranie odpowiednich mebli. Szukając zestawu dla siebie natkniemy się przede wszystkim na meble technorattanowe, obecnie najchętniej kupowane przez polskich nabywców. Technorattan jest materiałem znanym od lat, jednak warto dodać, że dopiero w ostatnich latach topowi producenci mogą zaproponować nam naprawdę interesujące projekty i kolorystykę. Dzisiaj meble technorattanowe skupione są wokół licznych kolekcji, w których znajdziemy przede wszystkim fotele, krzesła, leżanki, stoliki kawowe, stoły rozkładane, sofy. Technorattan posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie brudu, a jego czyszczenie nie sprawia problemów.
Druga propozycja to meble aluminiowe, w przypadku których uwagę zwraca minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Takie meble idealnie dopełnią każdy nowoczesny taras. Zaletą mebli aluminiowych jest bez wątpienia także ich niska waga. Dodatkowo aluminium jest malowane proszkowo, przez co nie grozi mu rdza.

Piękny parasol, który ochroni przed palącym słońcem

Aby urozmaicić i uzupełnić przestrzeń tarasu nie wystarczą same meble. Aby wypoczynek był pełny warto zastanowić się nad zadaszeniem lub też nowoczesnym parasolem, który uchroni nas przed palącym słońcem. Obecnie parasole posiadają baldachimy z tworzywa technicznego, odpornego na promieniowanie słoneczne oraz na zabrudzenia. Taki parasol będzie ozdobą tarasu wiele lat!

About the author

Related