Stół – serce każdej jadalni?

Współcześnie coraz częściej jadalnia staje się częścią salonu lub otwartej kuchni. Domownicy są świadomi, że jest ona epicentrum rodzinnego życia, gdzie codziennie rano witają nowy dzień podczas wspólnego śniadania oraz gromadzą się wieczorem, aby przy kolacji wzajemnie podzielić się wrażeniami z minionego dnia. Jadalnia staje się jednym z najważniejszych pomieszczeń w większości domów, gdzie można spokojnie porozmawiać bez grającego w tle telewizora. Ciepła i rodzinna atmosfera panująca w jadali sprawi, że domownicy chętnie będą spędzać w niej czas, co z kolei wpływa na poprawę relacji oraz integrację wszystkich domowników.

Stół jest najważniejszy

Projektując jadalnie, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić wyborze odpowiednich mebli oraz w późniejszym etapie jego odpowiedniemu układowi. Atmosfera panująca podczas posiłków w jadalni powinna być przyjazna. Oczywistym jest, że najważniejszym elementem wyposażenia jadalni jest stół, którego wielkość i wysokość powinna być dopasowana do metrażu pomieszczenia. Podstawowym kryterium pomocnym przy wyborze rozmiaru stołu powinna być ilość członków rodziny.
Prawidłowo wybrany stół do jadalni powinien pozwolić na swobodne spożywanie potraw. Sprawdzonym rozwiązaniem są zwłaszcza rozsuwane drewniane stoły do jadalni, które w przypadku organizowanego przyjęcia, pozwolą na wygospodarowanie dodatkowych miejsc dla zaproszonych gości, a na co dzień nie zajmują aż tak dużo miejsca.

About the author

Related