Sandomierz – kilka przydatnych informacji dla turystów

Sandomierz to jedno z piękniejszych polskich miast, leżące w województwie świętokrzyskim. Z racji licznych atrakcji i malowniczej okolicy, Sandomierz jest popularnym punktem wycieczek i każdego roku turystów tutaj nie brakuje. Jeśli wybierasz się w tę okolicę, warto wiedzieć co zobaczyć, gdzie zjeść i gdzie spać w Sandomierzu.

Gdzie można dobrze zjeść i gdzie spać w Sandomierzu?

Zarówno jeśli chodzi o noclegi Sandomierz jak i restauracje, w których można dobrze zjeść, tego w mieście nie brakuje. Można tutaj jechać praktycznie „w ciemno” i bez problemów znaleźć dobre noclegi w Sandomierzu. Część kwater posiada własną kuchnię, ale każdy turysta może też stołować się na mieście – warto dodać, że w jednej restauracji na sandomierskiej starówce była Magda Gessler z „Kuchennymi Rewolucjami” – na pewno do tej knajpki warto zajrzeć i skosztować jej specjałów! Miasto jest bardzo dobrze rozwinięte pod względem turystycznym, dlatego żaden turysta nie będzie się czuł pominięty i z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Gdy już znajdziesz nocleg Sandomierz i zjesz porządny obiad, czeka Cię moc atrakcji, których na pewno nie można przegapić.

Co warto zobaczyć w Sandomierzu?

Jeśli mamy już załatwiony nocleg Sandomierz, warto zacząć analizę tego, co zobaczymy w tym pięknym mieście. Na pewno warto zacząć od zwiedzania starego miasta w Sandomierzu, gdzie zabytków nie brakuje – jest tu kilka pięknych kościołów, wspominając chociażby o romańskiej świątyni Św. Jakuba z 1226 roku, gotycki ratusz czy największa atrakcja – zamek królewski. Malownicze, wąskie uliczki miejskie pełne są zabytków, które wyłaniają się na każdym rogu. Warto więc pomyśleć, czy nie skusić się na noclegi Sandomierz w samym centrum miasta, gdzie będzie można zwiedzać do późna, a wieczorem swobodnie poimprezować i zobaczyć pięknie oświetlone zabytki.

A może szlaki turystyczne?

Sandomierz to nie tylko zwiedzanie i zabytki – w okolicy znajduje się kilka szlaków pieszych i rowerowych, między innymi pieszy szlak do Piotrowic czy rowerowy do Opatowa. Niewątpliwą atrakcją dla spacerowiczów będzie także Bulwar imienia Marszałka Piłsudskiego, prowadzący skrajem Wisły. Przy bulwarze znajduje się nowoczesna przystań dla sprzętu pływającego, świetnie wyposażony plac zabaw czy wiele innych atrakcji, które czekają na przybywających turystów. Jeśli planujesz wakacyjną wycieczkę, rezerwuj noclegi w Sandomierzu i spędź w tej okolicy udany urlop!
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://grillsolo.pl/

About the author

Related