Pomysły na ślubną sesję zdjęciową

Wybraliście fotografa, nadchodzi wasz upragniony dzień, a wy nadal nie wiecie jakie miejsce wybrać na sesję ślubną? Pomysłów jest wiele. Od klasycznych fotografii w parku czy zamku po te wykonane w środku miasta, na statku lub wśród górskich skał. Coraz więcej nowożeńców decyduje się też na zdjęcia poza granicami kraju, często w egzotycznych miejscach. Poniżej kilka podpowiedzi, gdzie można wykonać sesję ślubną.

Romeo i Julia w wielkim mieście

Tętniące życiem miasto to w ostatnich latach ulubione wśród nowożeńców miejsce na plener ślubny. Nie musi to być od razu Nowy Jork czy Tokio. Warto wybrać miasto z malowniczą starówką lub takie, z którym czujecie się związani emocjonalnie. Może to być wasze miasto rodzinne lub miejsce, w którym się poznaliście. Jeśli nie boicie się wyzwań, dobrym pomysłem będzie pełna wąskich, romantycznych uliczek Wenecja lub Werona. Należy jednak brać pod uwagę, że takie lokalizacje są zawsze pełne turystów. Fotografie wykonane w tłumie ludzi mogą nie sprostać waszym oczekiwaniom.

Sesja na łonie natury

Klasycznym, najczęściej wybieranym tłem do zdjęć, jest natura. Wśród zieleni traw w parku, polnych kwiatów lub drzew w sadzie macie gwarantowaną udaną sesję zdjęciową. Wszystko dzięki połączeniu przyjemnych dla oka kolorów. Możecie też wybrać na plener ślubny nadmorskie miasteczko, w którym zamierzacie spędzić podróż ślubną. Połączenie morskich fal, złotego piasku i wydm nadaje fotografiom „lekkości” i świetnie komponuje się z delikatną bielą sukni ślubnej. Polecamy również sesję ślubną w górach. Delikatna Panna Młoda i elegancki Pan Młody będą prezentować się wyjątkowo pośród majestatycznych szczytów. Dobrym pomysł mogą okazać się też zdjęcia nad górskim jeziorem lub wśród krętych, stromych uliczek. Jeśli tylko natraficie na sprzyjającą pogodę możecie być pewni, że zdjęcia wyjdą jasne i przejrzyste.

Do odważnych świat należy

Ta propozycja skierowana jest do osób, które nie boją się wyzwań i lubią „zaszaleć”. Fotografia ślubna przecież nie musi być nudna! Proponujemy sesję zdjęciową podczas skoku ze spadochronem, na paralotni lub pod wodą. Brzmi dziwnie ale coraz więcej par wybiera takie ekstrawaganckie miejsca na plener. Należy jednak wcześniej upewnić się, że nasz fotograf podejmie się takie zlecenia. Na pewno będzie to dla was niezapomniana przygoda i oryginalna pamiątka. W końcu do odważnych świat należy!

About the author

Related