Oprawy halogenowe

Punktowe oświetlenie świetnie sprawdza się zarówno w przytulnej sypialni, jak i profesjonalnym biurze. Realizowane za pomocą opraw halogenowych nowoczesne scenariusze oświetleniowe podnoszą atrakcyjność każdego wnętrza.

Czym jest oprawa oświetleniowa? To rodzaj specjalnego uchwytu, który oprócz mocowania żarówki halogenowej, pełni również funkcje estetyczne. Takie połączenie stało się głównym powodem olbrzymiej popularności, jaką cieszą się nowoczesne oprawy halogenowe Kanlux.

Oszczędność i styl

Żarówka halogenowa łączy w sobie dwie najistotniejsze chyba cechy nowoczesnego źródła światła, czyli energooszczędność oraz niewielkie wymiary. Wszystko to realizowane jest oczywiście przy zachowaniu zbliżonych lub nawet lepszy parametrów emisji światła, niż tradycyjne żarówki.

Małe rozmiary żarówek halogenowych pozwoliły na zaprojektowanie nowatorskich i wyszukanych stylistycznie opraw. Na przykład STOBI – czarna, aluminiowa oprawa kanlux nie tylko doskonale oświetli wnętrze, lecz również swoim wyglądem będzie stanowiła ciekawy element w nowoczesnym pomieszczeniu.

Tanie oprawy halogenowe

Prostota konstrukcji sprawia, że oprawy halogenowe Kanlux należą do najtańszych na rynku, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych. Można montować je w sufitach, okapach, a także meblach i nawisach. Taka wszechstronność pozwala na śmiałe eksperymenty aranżacyjne.

Niesłabnąca popularność

Oprawy halogenowe cieszą się niesłabnącą popularnością, której dorównują jedynie oprawy led, ale są one znacznie droższe. Łatwy montaż, bezpieczne napięcie zasilania (większość halogenów pracuje na 12V), mnogość wzorów i modeli, a przede wszystkim niskie koszty samych żarówek halogenowych sprawiają, że oprawy do nich przystosowane niezmiennie są jedynymi z najczęściej wybieranych.

Dodatkowe korzyści

Opłacalność żarówek halogenowych w porównaniu do tradycyjnych, nie polega wyłącznie na ich zwiększonej energooszczędności. Halogeny mają bowiem również żywotność dłuższą niż klasyczne źródła światła. I to parokrotnie. Oprawa Kanlux pracuje zatem z elementem świetlnym, którzy posłuży dłużej i przepali się znacznie rzadziej niż normalna żarówka, a to również pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jakby nie podchodzić do zakupu opraw halogenowych Kanlux o jednym warto pamiętać: przecież nie bez powodu ta firma jest liderem rynku oświetleniowego od wielu już lat.

About the author

Related