Najważniejsze zasady gry w pokera

Od zawsze chciałeś nauczyć się grać w pokera, ale nigdy nie miałeś okazji poznać jego zasad? W takim razie teraz masz niebywałą okazję.

Przedstawimy Ci bardzo dokładnie najważniejsze zasady gry w pokera, abyś mógł i Ty rozpocząć swoją przygodę z tą piękną grą, której początki sięgają dawnych czasów, bowiem pierwsze wzmianki pojawiły się jeszcze w roku 1834. Oczywiście potem przechodziła ona jeszcze kolejne zmiany przez następne lata, aby doczekać się naprawdę sporej ilości różnych odmian i wariantów.

Różne odmiany i warianty

Poker może mieć wiele różnych wariantów, jednakże taką najbardziej popularną jest niewątpliwie Draw Poker i właśnie nim się zajmiemy w naszym materiale. Jest to jedna z najłatwiejszych odmian Pokera, więc nawet bardzo początkujący powinni szybko poradzić sobie z tym, aby załapać podstawowe zasady gry.

Jaki jest cel tej gry? Przede wszystkim należy obstawiać zakłady pieniężne (lub na żetony) i robić to w taki sposób, aby byli przekonani, iż to właśnie Ty masz najsilniejsze karty. Każdy zakład jest dodawany do puli, która znajduje się na środku stołu i może ją wygrać tylko i wyłącznie jeden z graczy.

Jakie zasady?

Warto tutaj jeszcze wspomnieć o ciemnej stronie Pokera, która jest niekiedy przedstawiana na filmach gangsterskich. Niemniej jednak, w rzeczywistości ludzie także tracili całe majątki przegrywając właśnie w tą grę. Dlatego też jeśli chodzi o grę z przyjaciółmi i dla relaksu, to polecamy grać na żetony. Należy sobie na samym początku ustalić jakiś konkretny limit na „ante” oraz wysokość najwyższego zakładu, jaki można wnieść do gry.

Jeśli chodzi o rozdającego, to najlepiej jest go wybrać losowo poprzez odkrywanie po kolei kart, aż którejś osobie się poszczęści i odkryje waleta. Potem rozdający zmienia się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Można wyróżnić 5 najbardziej popularnych zagrań, takich jak pas, sprawdzanie, czekanie, podbicie i postawienie. Wszystkie mają na celu niekiedy zdezorientowanie przeciwników, jak również przyjęcie pewnych strategii, dzięki którym bez większych problemów będziesz w stanie wygrywać. Niemniej jednak, należy tutaj zauważyć, że wiele będzie zależało od danego rozdania i tego, jakie karty będziesz miał do dyspozycji. Właśnie z tego powodu Poker jest grą bardzo nieprzewidywalną, a przez to niezwykle emocjonującą.

About the author

Related