Łóżka drewniane do sypialni – co warto wiedzieć o litym drewnie?

Łóżka drewniane cenione są od wielu lat przez polskich klientów – nie odstrasza ich nawet dość wysoka cena konkretnych produktów. Co warto wiedzieć o łóżkach drewnianych przed zakupem? Na jakie parametry powinniśmy zwracać baczniejsza uwagę?

Lite drewno czy deska meblowa?

Łóżka drewniane do sypialni tworzone są przede wszystkim z litego drewna oraz z płyt meblowych. Materiały te różnią się od siebie zasadniczo. Lite drewno jest ciężkie i wysoce odporne na uszkodzenia, zarysowania czy ścieranie. Lite drewno jest starannie selekcjonowane zanim trafi do magazynów do suszenia oraz do pracowni stolarskich. Wśród najczęściej wykorzystywanych gatunków drewna wymienia się sosnę, dąb i buk. Na specjalne życzenie klienta możliwe jest zrobienie mebla z innego gatunku, np. klonu.
W przypadku mebli wykonanych z płyt meblowych są one mniej odporne na uszkodzenia, jednak dla wielu kupujących najważniejsze jest to, że są znacznie tańsze, lżejsze i przystępniejsze.

Wybierając konkretny rodzaj mebla musimy również pamiętać o tym, że producenci dodają wiele interesujących elementów do swoich produktów, takich jak tapicerowane zagłówki, dodatkowe komory na przechowywanie pościeli, ruchome stelaże i wiele innych.

About the author

Related