Łóżka do zadań specjalnych – łóżka drewniane z pojemnikiem, łóżka z ruchomymi stelażami, zagłówki…

Poszukując nowego łóżka powinniśmy zastanowić się nie tylko nad jego wyglądem zewnętrznym i estetyką, ale przede wszystkim nad tym jakie dodatkowe funkcje może ono nam zapewnić. Producenci prześcigają siew pomysłach na oryginalne meble, wykorzystując dodatkowe komory wewnętrzne do przechowywania pościeli. Jakie dodatki okażą się dla nas najlepsze? Oto kilka najczęściej wybieranych modeli!

Łóżka drewniane z pojemnikiem – poznaj ich zalety!

Najczęściej poszukiwanymi modelami łóżek są te z dodatkowymi komorami wewnętrznymi. Łóżka drewniane z pojemnikiem stanowią idealne rozwiązanie dla mieszkań blokowych. Dodatkowa przestrzeń wewnątrz sprawia, że bez problemu znajdziemy miejsce na pościel, książki, magazyny czy jakiekolwiek inne przedmioty. Łóżka drewniane z pojemnikiem dostępne są w różnych modelach: jednoosobowych, dwuosobowych. Dostęp do komór może następować poprzez podniesienie stelaża lub też wykorzystanie szuflad – wtedy chowanie pościeli jest znacznie prostsze.
Łóżka drewniane z pojemnikiem będą także przydatne w pokojach dziecięcych – wewnątrz schowamy klocki, zabawki, pluszaki.

Łóżka z półautomatycznymi stelażami

Ruchomy stelaż to niewątpliwie wygodne rozwiązanie dla konstruktorów łóżek – dzięki niemu materac stabilnie opiera się o ramę. Pod stelażem często umieszczane są dodatkowe komory do przechowywania pościeli – aby się do nich dostać należy podnieść stelaż. Może okazać się to problematyczne dla osób starszych czy chorych. Rozwiązaniem są stelaże półautomatyczne w których zastosowane zostały podnośniki pneumatyczne. Znacząco zmniejszają one ilość potrzebnej siły do podniesienia konstrukcji i znacznie ułatwiają codzienne czynności.

Łóżko z zagłówkiem

Tapicerowane zagłówki są nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne – świetnie izolują nasze plecy od chłodnej ściany, kiedy wieczorami chcemy poczytać czy też pooglądać telewizję.

About the author

Related