Lakier w sprayu- dla każdego

Lakier w sprayu jest wyjątkowo wygodną formą tuszowania delikatnych niedociągnięć w stanie samochodu, bowiem komu się nie zdarza zarysować odrobinę lusterka o bramę czy przestawić słupek podczas parkowania. W przypadkach drobnych popraw, lakier w sprayu wydaje się świetnym rozwiązaniem.

DROBNE NAPRAWY

Wyposażenie własnego garażu w profesjonalny sprzęt lakierniczy to z pewnością duży koszt, zwłaszcza gdy potrzebne jest malowanie jedynie drobnych elementów. Zakup kompresora czy pistoletu lakierniczego staje się wówczas całkowicie nieopłacalny. Wówczas pomocne okazują się lakiery bezbarwne w sprayu, które kosztują nie za dużo a także są wygodne w użyciu.

Warto jednak mieć świadomość, że wykorzystując lakier bezbarwny w sprayu, nie uda się estetycznie pomalować dużych elementów, takich jak zderzak. Pojemnik oraz dysza w przypadku lakierów bezbarwnych w sprayu nie są w stanie sprostać ciśnieniu kompresora czy precyzji pistoletu lakierniczego. W związku z tym do poważnych prac naprawczych spray się raczej nie nadaje.

ODPRYSKI

Największym problemem karoserii są z pewnością odpryski, które powstają zazwyczaj na skutek zderzeń z kamieniami czy obtarć przy otwieraniu drzwi samochodu. Małe ubytki w lakierze wyglądają nieestetycznie a ponadto, mogą być zalążkiem ognisk rdzy.

Wówczas świetnie sprawdzi się połączenie lakieru pod kolor karoserii i lakieru bezbarwnego w sprayu w celu uszczelnienie powierzchni pomalowanej a także ochrony przed korozją czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu w łatwy sposób, można zadbać o własny samochód a także bez wielkich wydatków czy wizyt u lakierników we własnym zakresie zatuszować drobne uszkodzenia na samochodzie.

INNE ELEMENTY

Lakier w sprayu jak i lakier bezbarwny w sprayu przydadzą się również przy malowaniu małych elementów plastikowych takich jak listwy, relingi dachowe lub lusterka boczne. W takim przypadku ważne jest także zakupienie specjalistycznego podkładu do plastików, pomagającego uzyskać trwalszy efekt malowania. Pomalowanie takiego elementu lakierem bazowym czyli dopasowanym kolorem wymaga położenia kilku, oczywiście cienkich warstw lakieru w niedługich odstępach czasu- najlepiej kilkunastu minutowych.

W związku z tym korzystając z tego typu lakierów, można z łatwością szybki oraz co najważniejsze niedrogi sposób zamaskować, zamalować rzucające się w oczy obtarcia lub też pojawiające się rysy czy pojedyncze uszkodzenia.

Lakier bezbarwny w sprayu dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

About the author

Related