Kupujemy nowe okna – co warto wiedzieć o modelach dostępnych na rynku?

Kupno nowych okien do mieszkania czy domu jednorodzinnego nie jest takie proste, jak mogłoby się nam wydawać. Wszystko za sprawą olbrzymiej ilości ofert topowych producentów! Oczywiście zazwyczaj szukamy ofert w atrakcyjnych cenach, warto jednak pamiętać, że niższa cena zazwyczaj wiąże się też z wykorzystaniem niskiej jakości materiałów.

Okna PCV, drewniane, aluminiowe…

Obecnie w sklepach stolarskich znajdziemy okna drewniane, okna drewniano-aluminiowe, okna wykonane w całości z PCV. Różnią się one wagą, ceną, stopniem termoizolacji. Jeśli zależy nam na dobrym utrzymaniu ciepła wewnątrz mieszkania warto zainteresować się oknami pasywnymi – odznaczają się one nieco inną budową (posiadają 3 lub więcej szyb).

Nowoczesne okna oferowane prze producentów charakteryzują się duża odpornością na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Są zabezpieczone przed dużym amplitudami temperatur. Istotne jest także to, że są one tworzone na konkretny wymiar – firmy dokładają wszelkich starań, aby okno było idealnie dopasowane do potrzeb klienta.
Kupno nowych okien jest sporą inwestycją – na szczęście w przypadku mieszkańców lokali blokowych wiele spółdzielni decyduje się na dofinansowanie tego zakupu. Z pewnością pozwala to na spore oszczędności!

About the author

Related