Kuchnia cała na szaro

Ostatnio bardzo chętnie malujemy nasz świat na szaro. Wydawać by się mogło, że ten kolor jest smutny i przygnębiający. Przecież mówiąc o szarej rzeczywistości, nie mamy na myśli nic uskrzydlającego. Wręcz przeciwnie  – ogarnia nas przygnębienie. Tymczasem, jeśli chodzi o czysto plastyczne walory tej barwy, to są one zdecydowanie ciekawsze. Odkrywamy je na nowo w dzisiejszych wnętrzach, w których coraz więcej jest szarości w rozmaitych wariantach. Szare są meble i dodatki, akcenty i całe kompozycje.

Szare kuchnie

Szarość zdobywa także współczesne wnętrza kuchenne, o czym przekonamy się na interesującej stronie gama-sklep.com.pl. Szare meble kuchenne w różnym stylu to coś, czego poszukujemy, co tworzy naszą (paradoksalnie kolorową) codzienność. Barwa ta sprawdza się zarówno w odniesieniu do mebli rustykalnych czy romantycznych.

Szare narożniki kuchenne

Bardzo efektownie w każdym wnętrzu zaprezentują się narożniki w szarym kolorze. Wystylizują one atrakcyjnie kuchnię i jednocześnie pomogą zagospodarować każdy jej skrawek. Postawmy więc na narożniki kuchenne, które łączą estetykę z funkcjonalnością. Szarość może być ich dominantą kolorystyczną lub częścią dwukolorowej układanki.

Szare stoły kuchenne

Bardzo modne są także szare stoły kuchenne, uzupełnione krzesłami również w tym kolorze. Barwa ta jest stonowana i pozwala na robienie zdecydowanych kompozycji kolorystycznych. Dlatego na szarym stole przepięknie wyglądać będzie amarantowa czy cytrynowa zastawa, pomarańczowe świeczki lub fioletowe kwiaty w wazonie.

Kwintesencja szarości

Interesującym przykładem szarej kuchni jest zestaw MDF Acrilico od producenta Stolkar. Wprawdzie występuje on aż w 14 kolorach, jednak to w szarej wersji prezentuje się olśniewająco. Meble te przekonują nas, że szarość wcale nie jest nudna, lecz bajeczna i zjawiskowa.

About the author

Related