Jedno- czy dwuuchwytowa – jaka Steinberg bateria do łazienki

Producenci baterii łazienkowych starają się znaleźć rozwiązania na wszelkie problemy swoich klientów. Z tego powodu upraszczają kształt baterii, aby z jednej strony zaskakiwały użytkowników swoim kształtem, a z drugiej – były proste do utrzymania w czystości. Z podobnego powodu projektanci baterii sięgnęli po baterie jednouchwytowe, aby ułatwić korzystanie z baterii.

Najlepsza bateria łazienkowa czyli jaka


Jaką baterię wybrać, stojącą czy podtynkową, oraz z iloma uchwytami – z takimi dylematami muszą sobie poradzić wszyscy ci, którzy poszukują ciekawych rozwiązań do własnej łazienki. Steinberg bateria stojąca będzie z pewnością baterią o prostym kształcie, nawiązującym do geometrycznych brył. Charakteryzują ją czworokątne lub idealnie okrągłe kształty, przy czym wspomnianą prostotę zachowują również wylewki do baterii. Przy bateriach stojących wykorzystywane są zwykle wylewki typu C, choć coraz popularniejsze są wylewki typu F, które do niedawna można było spotkać głównie w kuchni. Większość baterii podtynkowych oraz baterie stojące, oparte na bryłach czworościennych, posiada wylewki płaskie, które według użytkowników są najwygodniejsze w łazienkach o nowoczesnym wystroju.

Uchwyt jeden a może dwa


Podjęcie decyzji co do kształtu wylewki oraz rodzaju baterii to nie jedyne decyzje, jakie użytkownicy muszą podjąć decydując się na produkty niemieckiej marki Steinberg Bateria, także stojąca, może być również dwuuchwytowa. W tym przypadku chodzi o oddzielne zakończenie dla dopływów wody – przy jednym uchwycie woda ciepła i zimna są doprowadzane do kranu, a następnie użytkownik regulując uchwytem decyduje o temperaturze wody. Przy dwóch uchwytach należy umiejętnie regulować dopływ wody zimnej i ciepłej, które lecą niezależnie. Baterie dwuuchwytowe to domena baterii podtynkowych, ale również baterii wannowo-prysznicowych, do których dodaje się również prysznic.

Wybierając baterie marki Steinberg, ale również innych producentów, należy jednocześnie zwrócić uwagę na liczbę otworów, które muszą się pojawić na umywalce, aby można było zamontować baterię. W zależności od modelu potrzebny będzie jeden otwór, 2 lub 3 otwory.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Łazienki Szydłowski – Steinberg bateria

About the author

Related