Jak wynająć dobry autokar?

Coraz częściej stawiamy na wynajem autokarów w Szczecinie, gdy chcemy z większą grupą osób udać się do jakiegoś miejsca, np. na wakacje. Sami ustalamy sobie wtedy termin wyjazdu, co zapewnia niewątpliwy komfort. Jednakże wybierając autokar, musimy zwrócić uwagę na wiele różnych elementów. Co nimi będzie?

Krok 1 – ustalenie celu podróży

Teoretycznie cel podróży nie powinien mieć zbyt dużego znaczenia, jednakże tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Należy więc dokładnie przyjrzeć się swojej trasie. Trzeba określić, ile będzie trwać cała podróż oraz jakie trudności mogą się przy niej pojawić (korki, niekorzystna pogoda lub zaplanowane postoje). Z takimi informacjami można już się wybrać do firmy oferującej wynajem autokarów w Szczecinie. Jeśli więc podróż ma być dość długa, najlepiej zainwestować w pojazd posiadający klimatyzację oraz toaletę. Dzięki takim udogodnieniom wszyscy pasażerowie zyskają komfort i spokojnie przetrwają nawet najdłuższą jazdę.

Krok 2 – ustalenie ilości pasażerów

Ilość pasażerów również ma duże znaczenie. W końcu na cenę wynajmu autokaru spory wpływ ma ładowność pojazdu. Jeśli więc jedzie się z kilkuosobową grupą, lepiej zrezygnować z większego autobusu. Gdy jednak planuje się zorganizowanie wycieczki klasowej bądź wyjazdu służbowego, doskonałym wyborem będzie autokar mieszczący przynajmniej kilkadziesiąt osób. Każdy pasażer musi bowiem mieć zapewnione bezpieczeństwo oraz komfort podróży.

Krok 3 – ustalenie czasu wynajmu

Wynajmując autokar w Szczecinie, należy również określić, na jak długi okres się go wypożycza. Niestety, wiele osób o tym zapomina, co jest błędem. Trzeba więc dokładnie ustalić, czy chce się wynająć autobus na kilka dni, czy może na kilka tygodni. Im dłuższy będzie ten czas, tym mniejsza stanie się cena najmu. W końcu właścicielom pojazdów znacznie bardziej się to opłaca, aniżeli wynajmowanie pojazdu na jeden dzień.

Krok 4 – wynajmowanie kierowcy

Wynajęty już autokar ktoś musi poprowadzić. Nie warto się tym jednak zajmować samodzielnie, tym bardziej, gdy podróż ma być długa. Lepiej więc zainwestować w dobrego kierowcę, który od lat pracuje w swoim zawodzie. Należy wziąć pod uwagę jego cennik i ewentualne opłaty za nocleg oraz wyżywienie. Kierowca staje się częścią grupy, dlatego to ona musi mu zapewnić komfort podczas wycieczki. Jeśli natomiast chce się wyjechać do odległego kraju, np. do Hiszpanii, lepiej zainwestować w dwóch kierowców. Jedna, taka osoba nie może bowiem spędzić za kółkiem dziennie więcej niż 10 godzin. Rezygnacja z dodatkowego kierowcy mogłaby więc sprawić, że podróż trwałaby… tydzień. A tego na pewno nikt by nie chciał.

Każdy kierowca po 4 godzinach pracy musi zrobić sobie kilkunastominutową przerwę. Należy o tym koniecznie pamiętać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i uchronić się przed karami.

Krok 5 – przygotowanie do wyjazdu

Jeśli już wynajęty autokar w Szczecinie będzie przygotowany do podróży, należy upewnić się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Trzeba sprawdzić, czy pojazd posiada niezbędne dokumenty uprawniające go do jazdy. Należy również przyjrzeć się wyposażeniu takiego autokaru.

Powinien posiadać on apteczkę, trójkąt oraz gaśnicę. Później można przyjrzeć się stanowi technicznemu autobusu, a następnie sprawdzić trzeźwość kierowcy. Wynajem autokarów na Szczecin jest więc świetną opcją dla każdego, kto chce wybrać się w dłuższą podróż. Należy się jednak do niej dobrze przygotować i spełnić wszystkie kryteria, by zapewnić sobie i współpasażerom bezpieczeństwo.

About the author

Related