Jak wykonać idealny pedicure?

Zadbane stopy bardzo często są wymagane w przypadku, gdy decydujemy się założyć sandałki lub też inne odkryte buty. Jest to niezbędne szczególnie w sezonie letnim, gdy przeważnie nasze stopy są całkowicie odkryte. Zatem w jaki sposób możemy zadbać o nasze paznokcie u stóp?

Odpowiednie nawilżenie stóp to podstawa

Zanim zdecydujemy się na wykonanie pedicure, powinnyśmy przede wszystkim odpowiednio nawilżyć nasze stopy. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu lakier będzie prezentował się doskonale.

Jeżeli nasze stopy będą miały już odpowiedni poziom nawilżenia, powinnyśmy również zdecydować się na wykonanie specjalnego peelingu. Tym zabiegiem możemy usunąć zrogowaciały naskórek.

Dokładne usunięcie wszystkich skórek

Również zanim wykonamy pedicure, powinnyśmy usunąć cążkami skórki. Warto to zrobić, w przeciwnym razie lakier nie będzie prezentował się idealnie.

Także należy pamiętać o usunięciu skórek z płytki paznokcia. Dopiero jeśli nasze paznokcie zyskają doskonały kształt, możemy przystąpić do malowania.

Idealnie pokryta płytka paznokciowa

Bardzo ważne przed zastosowaniem lakieru jest pokrycie płytki paznokciowej specjalną bazą. Dzięki temu powierzchnia, na którą nałożymy lakier będzie równa. Warto także zastosować przyspieszacz wysychania lakieru, który jednocześnie utrwali nasz lakier.

Niestety nie wszystkie kobiety w zaciszu domowym potrafią wykonać pedicure. Jeżeli po kilku nieudanych próbach stwierdzamy, że nie mamy do tego głowy, warto zlecić to specjalistom. Znajdziemy ich w internecie, wpisując w wyszukiwarce „manicure pedicure Warszawa” lub „manicure pedicure w Warszawie”.

Warto pamiętać, iż wbrew pozorom wykonanie idealnego pedicure nie jest takie trudne. Niezbędne nam będą tylko podstawowe umiejętności oraz opanowanie najważniejszych technik, za pomocą których możemy ozdobić swoje paznokcie. Jednak jeśli poczujemy, że uzyskałyśmy niezadowalający nas efekt, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Aby znaleźć najbliższy salon, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową przykładowo „manicure pedicure Warszawa” lub też „manicure pedicure w Warszawie”.

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

About the author

Related