Jak stworzyć ogród w skandynawskim stylu?

Styl skandynawski określić można jako połączenie nowoczesnego minimalizmu i naturalności. Wzornictwo oraz styl życia rodem z chłodnej Północy bez reszty skradły serca wszystkich Europejczyków i na stałe zapewniły sobie miejsce w modnych domach. Styl skandynawski doskonale sprawdza się nie tylko we wnętrzach, ale również ogrodach. Czym charakteryzują się skandynawskie meble ogrodowe? Jak stworzyć na tarasie urzekającą aranżację? Sprawdź nasze rady!

Skandynawskie meble ogrodowe – wygoda i funkcjonalność

Ogród zaprojektowany w stylu skandynawskim powinien być nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również maksymalnie funkcjonalny. Wszystkie warunki doskonale spełni wyposażenie z technorattanu. W dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy szeroki wybór delikatnych, białych mebli o lekkiej formie i nieskomplikowanej konstrukcji.  Skandynawskie meble ogrodowe wyplatane z  syntetycznej plecionki będą pięknie prezentować się na tle bujnej zieleni, a jednocześnie w nienagannym stanie będą służyć przez długie lata intensywnego użytkowania.

Roślinność

W ogrodach inspirowanych Skandynawią dominują rośliny niewymagające szczególnej troski o ich  kondycję. Wokół domu powinno znaleźć się miejsce na  gatunki iglaste (świerki, sosny), drzewka owocowe, borówkę, żurawinę, nasturcje, wrzosy, geranium, petunie. Unikaj symetrycznych kompozycji – rośliny powinny sprawiać wrażenie samoistnie rozsianych po ogrodzie.

Dodatki

Dopełnieniem każdej aranżacji są dodatki. Skandynawskie meble ogrodowe będą doskonale prezentować się w towarzystwie lampionów roztaczających wokoło subtelną, jasną poświatę, roślin posadzonych w donicach wykonanych z naturalnych materiałów czy dekoracyjnych poduszek. W takiej scenerii będziesz mógł codziennie oddawać się przyjemnościom zgodnie z filozofią hygge!

 

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION