Jak parasole słoneczne odmienią nasze ogrody i tarasy?

Coraz cieplejsze i dłuższe dni każą nam się zastanowić, jak w tym roku przygotować ogród czy taras do użytkowania. Coraz więcej posiadaczy takich przydomowych przestrzeni decyduje się na ich funkcjonalne wyposażenie, aby tworzyły miejsca wypoczynkowe dla całej rodziny. Faktycznie, odpowiednio zaaranżowany taras to idealne miejsce, aby wspólnie spożyć posiłek, poczytać, odpocząć z filiżanką kawy czy tez popracować.

 

Piękny parasol, który zmieni oblicze tarasu

Poza kolekcjami meblowymi na taras czy do ogrodu powinniśmy zastanowić się, jak w sposób skuteczny ochronić się przed słońcem podczas upalnych, letnich dni. Klasycznym rozwiązaniem są parasole słoneczne – dzisiaj topowi producenci oferują nam te produkty w zupełnie nowej odsłonie. Parasole słoneczne są dzisiaj tworzone z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Stelaże wykonuje się z aluminium malowanego proszkowo, które zabezpieczone jest przed wilgocią i pojawianiem się rdzy, łamaniem. Lekkie aluminium pozwoliło też na zmniejszenie finalnej wagi parasola, co przekłada się na jego prostsze użytkowanie.

Stelaże umieszczone są na ruchomych stopach, które pozwalają na rotowanie parasola o 360 stopni. Podstawy parasola mogą pomóc w ich bezpiecznym wkopaniu w ziemie lub tez umieszczeniu ich na gładkiej powierzchni tarasu.

 

Czasza, która chroni przed słońcem i deszczem!

Nowoczesne parasole słoneczne są w stanie ochronić użytkowników zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i przed deszczem. Jest to wynikiem zastosowania tkaniny poliestrowej powleczonej poliuretanem. Sama tkanina jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, posiada gęsty splot. Czasza dodatkowo jest amortyzowana przez sprężyny naciągowe, które mają za zadanie utrzymywać tkaninę w prawidłowej pozycji.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION