Idealne wózki transportowe do wielu zastosowań

Istnieją placówki, zajmujące się głównie magazynowaniem, sortowaniem i transportowaniem towaru. Ich wyposażenie ma za zadanie ułatwiać pracownikom wspomniane zadania, szczególnie w czasie, gdy zleceń jest bardzo wiele i wymagana jest sprawna koordynacja pracą całego zakładu. Często stosuje się różne, głównie ręczne, wózki transportowe, których możliwości techniczne stale rosną.

Wysoka jakość wykonania

Gdy pracy jest bardzo dużo, wózki transportowe muszą być niezawodne, nie do zdarcia. Producenci dokładają starań, by wszystkie wózki do transportu magazynowego miały przynajmniej pięcioletnią gwarancję – daje to dużą pewność używającym. Zalety nowoczesnych modeli to nie tylko jakość, ale również estetyka i funkcjonalność. Wózki mają niejednokrotnie możliwość dużej konfiguracji wyglądu, można je modyfikować w ramach tejże tak, by lepiej spełniały zadania, do których się je wykorzystuje. Estetyczność wykonania pozwala zachować czystość w magazynie oraz zadbać o higienę transportu.

Różnorodne wózki do zastosowań specjalnych

Oferta wózków do transportu magazynowego jest bardzo rozbudowana. W wielu sklepach można znaleźć nie tylko specjalistyczne rozwiązania (wózek dolly – wykorzystywany przy pracy z przyczepami), ale też różne formy zwykłych wózków. Istnieją na przykład wózki do transportu magazynowego posiadające półki – ilość tychże półek waha się od dwóch do powyżej pięciu, można wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb. To tylko jedna z opcji. Sklepy oferują na przykład wózki zabudowane, w których przewożony towar pozostaje całkowicie zakryty i chroniony przed światłem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Inna propozycja to wózek siatkowy – cały zbudowany z przewiewnej siatki o różnej wielkości oczek. Wśród takich wózków są modele posiadające siatkę zwykłą, natomiast inne – ocynkowaną.

Duży wybór wózków

Znaleźć można też bardzo dużo wózków stworzonych specjalnie do konkretnych zastosowań, zupełnie tak jak wózek dolly. Wśród nich warte wskazania są szczególnie wózki dla gastronomii, wózki ogrodowe czy warsztatowe – umożliwiają pracę nie tylko w magazynach, ale także na terenie placówek z danej branży. Wybór jednego z takich rozwiązań zamiast uniwersalnego pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas – oczywiście jeśli wyposaża się sam magazyn, wózek uniwersalny wciąż może okazać się lepszy.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/wzki-transportowe-czyli-logistyka-koem-si-toczy/

About the author

Related