Gdzie szukać niedrogich mieszkań na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk cechuje się dużymi rozbieżnościami cen nieruchomości. Ceny mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu są niemal tak samo wysokie jak w Warszawie, podczas gdy w Wałbrzychu czy Bolesławcu są ponad dwukrotnie niższe. Gdzie szukać niedrogich mieszkań na terenie województwa dolnośląskiego?

Atrakcyjne mieszkania w Oleśnicy

Niedrogie mieszkania na sprzedaż można znaleźć w województwie dolnośląskim we większości niedużych miast. Nie są one jednak atrakcyjne ze względu na trudności ze znalezieniem pracy, przez co wielu kupujących woli nabyć nieco droższe mieszkania zlokalizowane w miastach bliżej Wrocławia.

Jednym z miast, w których można znaleźć atrakcyjne mieszkania na sprzedaż, jest Oleśnica. Miasto leży około 30 km od Wrocławia, co sprawia, że nawet codzienne dojeżdżanie do pracy nie stanowi większego problemu. Komunikacja z Wrocławiem jest bezproblemowa nawet dla osób nieposiadających samochodu, gdyż pomiędzy Oleśnicą a stolicą Dolnego Śląska kursują liczne autobusy i pociągi.

Trzebnica dla szukających niedrogich nieruchomości

Ciekawe oferty mieszkań na sprzedaż można znaleźć również z Trzebnicy. Tamtejsze lokale mieszkalne są tańsze od wrocławskich nawet o połowę. Dodatkowo Trzebnica jest doskonale skomunikowana ze stolicą województwa. W mieście jest znacznie ciszej i spokojniej niż we Wrocławiu, co jest ważne dla wielu rodzin z dziećmi i małżeństw planujących potomstwo.

Oferty mieszkań na sprzedaż w Trzebnicy z reguły obejmują lokale z rynku wtórnego. Deweloperzy nie decydują się na inwestycje w mieście, wybierając tereny leżące bliżej granic Wrocławia. Dla wielu osób jest to jednak zaletą, gdyż mieszkania z rynku wtórnego mieszczą się na osiedlach, na których są liczne sklepiki, żłobki, przedszkola i lokale usługowe. W przypadku nowych osiedli często brak jest tego typu punktów.

Inne miejscowości

Atrakcyjne i jednocześnie niedrogie mieszkania na Dolnym Śląsku można znaleźć również w wielu innych miastach i miejscowościach. Warto przyjrzeć się mieszkaniom na sprzedaż w Legnicy, Jeleniej Górze czy Oławie. Ciekawe nieruchomości mieszkalne w niskich cenach niekiedy zlokalizowane są także w miejscowościach graniczących z Wrocławiem, np. w Smolcu, Radwanicach lub w Kamieńcu Wrocławskim.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

About the author

Related