Funkcjonalny sposób na przechowywanie roweru

Posiadanie roweru ma bardzo wiele zalet, jednocześnie przechowywanie jednośladów jest bardzo dużym problemem dla wszystkich osób, które mają małe mieszkanie. Nie każdy ma możliwość trzymania roweru na klatce schodowej, a przechowywanie pojazdu na balkonie może powodować jego uszkodzenie pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rower w mieszkaniu

Znalezienie miejsca na ustawienie roweru jest często dosyć dużym wyzwaniem. W małym mieszkaniu jednoślad będzie przeszkadzał praktycznie wszędzie. W takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem jest wieszak na rowery.

Pozostawienie roweru w korytarzu, przedpokoju lub kuchni najczęściej jest mało funkcjonalne. Jednoślad uniemożliwia przejście lub blokuje dostęp do różnych mebli. Podwieszenie roweru pozwala ograniczenie do minimum przestrzeni, którą będzie zajmował rower.

Wygodne przechowywanie zimą

Zima to czas, gdy lepiej nie trzymać roweru na balkonie. Niestety ciągłe opady i niskie temperatury nie będą miały pozytywnego wpływ na jednoślad. Jednocześnie trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, w którym jednoślad przezimuje do kolejnego sezonu. Wieszak na rowery jest jednym z najprostszych rozwiązań, które sprawdzi się przede wszystkim w najmniejszych mieszkaniach.

Wieszak na rower jest niedrogi i łatwy w montażu, jednocześnie daje dużo różnych możliwości. Da się go umieścić w dowolnym wybranym miejscu, na przykład tuż nad sufitem, lub na wysokości rąk, aby łatwiej zdejmować rower. Wszystko zależy od warunków w danym mieszkaniu.

Rower jako dekoracja wnętrza

Osoby, które nie boją się eksperymentów z wystrojem wnętrza mogą także spróbować wykorzystać rower jako część aranżacji. W takiej sytuacji zastosowanie wieszaka na rowery na pewno okaże się dobrym pomysłem. Oczywiście trzeba pamiętać, że jeśli rower ma stać się częścią wystroju, powinien komponować się z innymi elementami wyposażenia wnętrza, na przykład pod względem koloru. Powinien także zostać umieszczony we właściwym, wyeksponowanym miejscu.

Oprócz wieszaków na rowery można także wykorzystywać różnego rodzaju półki oraz stojaki. Takie rozwiązanie będzie wymagało wygospodarowania nieco większej ilości miejsca, ale pozwoli na połączenie roweru z wystrojem wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym przypadku konieczne będzie przynajmniej pobieżne oczyszczenie używanego roweru z brudu. Tylko w ten sposób uda się uniknąć zabrudzenia ścian. Może się to okazać dosyć kłopotliwe i pracochłonne dla osób, które często jeżdżą na rowerze również w czasie złej pogody.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P oferującą wieszaki i stojaki na rowery

About the author

Related