Drewno w domu i w ogrodzie

Powrót do natury oznacza m.in. docenienie naturalnych materiałów. Niewątpliwie drewno do nich należy. Nowoczesność docenia jego walory praktyczne i estetyczne. Współczesna architektura, także krajobrazu, podkreśla urodę drewna. Wykorzystuje się je jako główny element do budowy domów czy tworzenia ogrodowych aranżacji. Często też drewno pojawia się na zasadzie cytatu w awangardowych stylizacjach. Eksponuje się wówczas jego symbolikę i piękno.

Domy drewniane

Bardzo popularne są obecnie domy drewniane w technologii szkieletowej. Wykorzystuje się tutaj specyfikę drewna jako materiału, który sprzyja zatrzymywaniu ciepła w środku. Drewniane domy są więc energooszczędne. Całą konstrukcję wykonuje się tutaj z drewna. Na zewnątrz można także je wyeksponować, poprzez wykonanie elewacji drewnianej. Interesującą formą jest elewacja z bali.

Domki drewniane

Drewniane domki ogrodowe to nowa odsłona drewna. Odwołują się one do małej architektury ogrodowej w skandynawskim stylu. Pozwalają cieszyć się naszym ogrodem nawet podczas zimy. Często pełnią dodatkowe funkcje – jako domki grillowe czy sauny.

Drewno prezentuje się tutaj doskonale – zarówno na zewnątrz jak i w środku. Drewniane domki ogrodowe wyglądają niezwykle uroczo. Przypominają nieco bajkowe chatki, a wewnątrz zaskakują nowoczesnym wyposażeniem gwarantującym komfort na najwyższym poziomie. To z pewnością atrakcyjny przykład połączenia nowoczesności i tradycji.

Motywy drewniane w ogrodzie

Ogród, w którym dominują motywy drewniane, prezentuje się naturalnie. Drewno nadaje się do stylizacji w duchu rustykalnym, naturalistycznym czy leśnym. Drewniane ogrodzenia, donice, meble ogrodowe – wymagają pielęgnacji, ale stają się integralną częścią przestrzeni. W połączeniu z motywami kamiennymi  stanowią idealną oprawę dla swobodnej i bujnej roślinności.

About the author

Related