Donice zewnętrzne, meble ogrodowe – stwórz własną oazę odpoczynku

Własny ogród to olbrzymi potencjał, który coraz częściej wykorzystujemy – przekonują producenci mebli ogrodowych. Przestrzeń ogrodowa wykorzystywana jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku, relaksu w gronie znajomych czy rodziny, ale także pracy czy nauki. Wybierając dopasowane do naszych potrzeb meble i dodatki stworzymy wyjątkowe miejsce o funkcjonalnym charakterze. Od czego zacząć?

Określ swoje oczekiwania

Pierwszym krokiem do pięknej aranżacji miejsca wypoczynkowego w ogrodzie jest określenie naszych potrzeb – dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam dobrać konkretny zestaw wypoczynkowy. Osoby pragnące zapraszać gości do ogrodu i częstować ich smakołykami powinny wybrać zestaw składający się z klasycznego stołu jadalnego i wygodnych foteli czy krzeseł. Takie rozwiązanie pozwoli również na wygodną pracę z komputerem czy czytanie książki w wolnych chwilach.

Chcąc zadać szyku i wypełnić ogród pięknem wybierzmy klasyczną sofę narożną z technorattanu – zestawienie jej z niskim stolikiem kawowym pozwoli na stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego dla wszystkich gości. Dodatkiem mogą okazać się również poduszki, siedziska, pledy.

Intersującym rozwiązaniem dedykowanych zarówno do ogrodów, jak i na tarasy, są wygodne leżanki, których regulowane zagłówki pozwolą na dopasowanie parametrów mebla do naszych potrzeb.

Ciekawe i funkcjonalne dodatki ogrodowe

Miejsce wypoczynkowe warto wyposażyć w funkcjonalne dodatki, takie jak donice zewnętrzne, w których umieścimy tuje, niewielkie choinki czy wybrane przez nas sadzonki roślin kwitnących. Miejsce wypoczynkowe warto również osłonić przed silnym promieniowaniem UV – pomoże w tym nowoczesny parasol ogrodowy lub pergola ogrodowa. Obecność pergoli pozwoli na rozkoszowanie się otoczeniem zieleni bez względu na pogodę: wodoodporny dach ochroni nas przed niezapowiedzianym deszczem.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION