Depilacja – popularne sposoby na depilację

Obecnie standardem stała się gładka i wypielęgnowana skóra, bez żadnego zbędnego owłosienia. W związku z tym istnieje wiele sposobów na skuteczną depilację – zarówno w domu, jak i gabinecie kosmetycznym. Które ze sposobów są najpopularniejsze?

Depilacja nóg

O ile do golenia włosów pod pachami najczęściej wykorzystuje się maszynki jednorazowe, tak na depilację nóg możliwych jest kilka sposobów. Są to;
– Wosk – zabieg wykonywany u kosmetyczki, najczęściej przy pomocy plastrów. Wykonuje się go co 2-3 tygodnie. Jest to metoda skuteczna, ale bolesna. Nie jest też wskazana u kobiet ze skórą wrażliwą i naczynkową.
– Maszynki – jest to metoda powszechna, łatwo dostępna i szybka do wykonania. Minusem jest jednak to, że golenie trzeba powtarzać bardzo często (co kilka dni), co zajmuje bardzo dużo czasu. Po goleniu może dochodzić także do działań niepożądanych, takich jak: podrażnienia i wrastanie włosków. Do tego skóra nie jest gładka – nawet bezpośrednio po goleniu.
– Depilacja laserowa – jest to metoda niezwykle skuteczna, pozwalająca cieszyć się gładkimi nogami przez bardzo długi czas. Trzeba jednak liczyć się tutaj z wysokimi kosztami i możliwymi podrażnieniami.

Depilacja bikini

Golenie okolic bikini jest sprawą nieco bardziej problematyczną, gdyż znajdujące się tam włoski są twarde, a skóra zdecydowanie bardziej wrażliwa. Dlatego też trzeba stawiać na sposoby skuteczne i sprawdzone. Do tych najczęściej wybieranych należą:
– Kremy – to sposób łatwy, niedrogi i zupełnie bezbolesny, a efekt utrzymuje się do dwóch tygodni. Taki preparat rozpuszcza keratynę włosa, zapewniając gładką skórę. Do wad tego rozwiązania można jednak zaliczyć potencjalne uczulenia, silny zapach kosmetyku oraz nie do końca zadowalające efekty.
– Wosk – albo plastrami albo „na gorąco”. Jest to sposób bardzo skuteczny, ale też bolesny. Czasem może dochodzić też do wrastania włosków (i zapaleń ich mieszków). Jednak warto tego spróbować, ponieważ może okazać się, że takie problemy nie występują, ból jest do zniesienia – a depilacja naprawdę efektywna. Pierwsze próby warto jednak podjąć pod okiem specjalisty, czyli w gabinecie kosmetycznym.
– Laser – podobnie jak w przypadku depilacji nóg jest to metoda najdroższa, ale też najskuteczniejsza. Zabieg depilacji laserowej musi być powtórzony przynajmniej kilka razy (ponieważ włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu, a trzeba usunąć je wszystkie). Efekty utrzymują się jednak przynajmniej przez kilka lat. Sprawdź więcej informaji na http://salonkosmetyczny.co.pl/depilacja-laserowa.html.
Jak więc widać, sposób na depilację jest wiele. Stąd też wybór tego dla siebie, zależeć będzie od: miejsca na ciele poddawanego zabiegom, wrażliwości skóry oraz od pożądanych efektów.

About the author

Related